خودمون به داد خودمون برسیم | درسی از مکزیک برای ما

یادم میاد یه مستند درمورد مکزیک (cartel land)دیده بودم که مصداق بارز این بود که خودمون به داد خودمون برسیم . شاید قیاس جامعه ما و دولتمردای ما با مکزیک قیاس درستی نیست و هدف هم این کار نیست . مهم جنبه داستانی ماجرا و عبرت گرفتن از اونچه تو جاهای دیگه رخ داده است.

بریم سراغ مستند

خودمون به داد خودمون برسیم

اسم مستند “سرزمین کارتل ” بود و حتی نکشیدم تا اخرش ببینم، درمورد این بود که دولت مکزیک توان و یا انگیزه کافی برای مبارزه با کارتل ها رو نداشته و کارتل ها به مردم ظلم میکردن و قلدری، خلاصه مردمش به این نتیجه رسیدن خودمون به داد خودمون برسیم و باید خودشون دست بکار بشن و یک بسیج مردمی درست کردن و کارتل ها رو انداختن بیرون از منطقه شون. اگر میخواین توضیحات بیشتری درمورد مستند بخونین برین به این لینک.

چرا این موضوع به ذهنم خطور کرده؟ بعد از زلزله کرمانشاه حدود چهل روز شده بود، شدیدا یک روز بخودم لرزیدم که چرا هنوز که هنوزه مردمش امکانات اولیه رو ندارن و هنوز تو برف و سرما توی چادر هستن، اینکه دیدم علی دایی ها و نرگس کلباسی ها بطریقی پررنگ تر دارن به مردم منطقه کمک میکنن و همچنین چقدر ما مردم خوبی داریم. بخودم لرزیدم چون حس کردم به قدر کافی دل دولتمردان برای ما نمیسوزه و اگر چنین بلایی سر ما بیاد همین آش هست و همین کاسه!! نمیخوام تو این شرایط سخت که کل دنیا دنبال بهانه میگردن ما رو تحریم کنن آب بریزم تو جوب اونها،آی عمو تحریم چی فقط داری به مردم ظلم میکنی و نه به بالادستی ها !! این یه نقد داخلیه و یک نظر داخلی که درد ما مردمی هست که داریم اینجا زندگی میکنیم و به هیچ اجنبی ربطی نداره. دارم شرح مشکل میکنم و برداشت های خودم رو مینویسم و دوست دارم براشون جوابی پیدا کنم که دلم اروم بشه و بدونم اگر رسیدگی کافی نیست بخاطر بد بودن نیست بلکه بخاطر بلد نبودنه و یا فشارهای دیگه است.

جواب هرانچه باشه، بنظرم درسی که باید بگیریم اینه که خودمون به داد خودمون برسیم و با افزایش همدلی و توان کاری و کمک به همدیگه سعی در ساختن ذره ذره و قطره قطره کشورمون کنیم که اگر خودمون کاری نکنیم اتفاق ویژه ای رخ نخواهد داد

بدون دیدگاه برای خودمون به داد خودمون برسیم | درسی از مکزیک برای ما

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *